Nasz Sprzęt

5D4A9486
5D4A9654b

5D4A9657A

Nowe unity stomatologiczne – wyposażone w końcówki ze światłem LED, lampy zabiegowe ze światłem LED oraz system ssaków by widzieć i pracować dokładniej oraz zachować suchość w polu zabiegowym.
5D4A9606

Cyfrowe RTG – posiadamy wysokiej klasy aparat do zdjęć wewnątrzustnych dający bardzo dobrą ostrość obrazu.

RVG – radiografia cyfrowa z wykorzystaniem skanera oraz płytek fosforowych jako odpowiednika tradycyjnych klisz zębowych. Dzięki RVG pacjent otrzymuje 10-krotnie mniejszą dawkę promieniowania w porównaniu ze standardową metodą wykonywania zdjęć. RVG daje możliwość dokonywania pomiarów oraz obróbki zdjęcia dzięki czemu zawsze uzyskujemy zdjęcie wartościowe do oceny.

W centrum Stomatologii Nova Dentica istnieje już możliwość wykonania nie tylko zdjęcia punktowego ale również rtg pantomograficznego (Panoramy).To zdjęcie przeglądowe całego uzębienia, kości szczęki i żuchwy. Jest bardzo pomocne do celów diagnostycznych i planowania leczenia. Cyfrowa obróbka obrazu zapewnia niską dawkę promieniowania. Koszt 70 zł. Zapraszamy.

stomatolog Łódźstomatolog Łódźstomatolog Łódź

DSC_0006a

Endopilot – najnowocześniejsze, kompleksowe urządzenie wykorzystywane do leczenia kanałowego. Wyposażone w:

  • automatyczny endometr – współpracujący z mikromotorem endodontycznym pozwalający określić długość kanału w czasie opracowywania mechanicznego. Informuje on lekarza o odległości do wierzchołka i jeśli zajdzie taka potrzeba wpływa na zatrzymanie i wycofanie mikromotora, co zapobiega perforacji kanału,
  • mikromotor endodontyczny – dzięki opracowaniu mechanicznemu czas leczenia jest skrócony, a kanał ma zawsze pożądany kształt (współpracuje z endometrem),
  • plugger oraz pistolet – pozwalają wypełnić kanał ciekłą gutaperką dzięki czemu zawsze uzyskujemy szczelne wypełnienie systemu kanałowego nawet w trudnych sytuacjach klinicznych np: resorpcje wewnętrzne.
IMG_1229
Piaskarka abrazyjna Sandman Futura – służy do bezwiertłowego i bezdotykowego opracowywania ubytków próchnicowych. Dzięki zastosowaniu tlenku glinu pod ciśnieniem i bardzo cienkiej dyszy ząb jest oczyszczany oszczędniej z tkanki próchnicowej niż przy użyciu wiertła. Piaskarka dodatkowo schropowaca ubytkek, dzięki czemu plomba lepiej łączy się z zebiną i szkliwem. Eliminujemy wibracje , hałas i przede wszystkim ból podczas opracowania ubytku. Podawanie środka znieczulającego jest niepotrzebne. Metoda idealna do zastosowania u osób obawiających się leczenia stomatologicznego i o niskim progu bólowym.
EMS
Skaler ultradźwiękowy EMS – służy do usuwania kamienia nazębnego, posiada również fukcję endodontyczną, dzięki której ultradźwięki mogą być wykorzystane do udrażniania kanałów zębowych, usuwania starych materiałów wypełniających kanał oraz aktywacji płynów stosowanych do płukania kanału.

piaskarka

Piaskarka – służy do piaskowania, czyli do usuwania przebarwień i powierzchownych osadów nazębnych.
248-t3o
Kamera wewnątrzustna – do wizualizacji efektów leczenia, możliwość oceny stanu uzębienia oraz wykonywania zdjęć i filmów z zabiegów. Zapraszamy na bezpłatne przeglądy zębów z użyciem naszej kamery.
DSC_0041o
Lupa Q-Optics – praca w powiększeniu zapewnia lepszą widoczność i dokładność podczas każdego zabiegu. Gwarantuje to większą skuteczność leczenia. Dodatkowe oświetlenie do lupy sprawia, że każdy etap leczenia wykonany jest z należytą starannością.
lampa beyond o
Lampa BEYOND – w naszym gabinecie używamy jej do profesjonalnego wybielania zębów. Zęby po godzinnej sesji wybielania są bielsze od 5 do 14 odcieni. System Beyond sprawia, że nawet mocno przebarwione i ciemne zęby odzyskują utraconą biel.

Bezpieczeństwo

DSC_0008aStomatologia Łódź Chojny Nova Dentica

Nowoczesny autoklaw klasy B wyposażony w drukarkę, która po każdym cyklu drukuje informacje o sterylności wsadu. Potwierdzenie jałowości każdego narzędzia jest dokumentowane. Dbałość o prawidłową dezynfekcję i sterylizację używanych przez nas narzędzi chroni zarówno pacjenta jak i lekarza.

koferdamkofer o

Koferdam – wszystkie zabiegi leczenia kanałowego wykonywane są z użyciem koferdamu. Koferdam zapewnia pacjentowi ochronę przed zranieniem tkanek narzędziami, środkami chemicznymi czy lekami, zapobiega przed aspiracją narzędzi i materiałów. Dodatkowo polepsza widoczność w polu zabiegowym, stwarza jałowe warunki pracy i odsuwa tkanki, przez co leczenie jest bardziej skuteczne i przebiega sprawniej.

5D4A9666aDSC_0020b

Jednorazowe samoprzylepne osłonki – ponieważ bezpieczeństwo Pacjentów jest dla nas najważniejsze dlatego stanowisko pracy jest należycie przygotowane i zaopatrzone w przyklejane osłony, a pracownicy w jednorazowe środki ochrony osobistej.