StomatologiczneUnity

Nowe unity stomatologiczne – wyposażone w końcówki ze światłem LED, lampy zabiegowe ze światłem LED oraz system ssaków by widzieć i pracować dokładniej oraz zachować suchość w polu zabiegowym.

Endopilot

Endopilot – najnowocześniejsze, kompleksowe urządzenie wykorzystywane do leczenia kanałowego. Wyposażone w:

  • automatyczny endometr – współpracujący z mikromotorem endodontycznym pozwalający określić długość kanału w czasie opracowywania mechanicznego. Informuje on lekarza o odległości do wierzchołka i jeśli zajdzie taka potrzeba wpływa na zatrzymanie i wycofanie mikromotora, co zapobiega perforacji kanału,
  • mikromotor endodontyczny – dzięki opracowaniu mechanicznemu czas leczenia jest skrócony, a kanał ma zawsze pożądany kształt (współpracuje z endometrem),
  • plugger oraz pistolet – pozwalają wypełnić kanał ciekłą gutaperką dzięki czemu zawsze uzyskujemy szczelne wypełnienie systemu kanałowego nawet w trudnych sytuacjach klinicznych np: resorpcje wewnętrzne.
Lupa

Praca w powiększeniu zapewnia lepszą widoczność i dokładność podczas każdego zabiegu. Gwarantuje to większą skuteczność leczenia. Dodatkowe oświetlenie do lupy sprawia, że każdy etap leczenia wykonany jest z należytą starannością.

Wirówka stomatologiczna
DLACZEGO WARTO?
Dzięki zastosowaniu fibryny bogatopłytkowej dochodzi do:
– przyspieszonego procesu gojenia się tkanek i zmienionych chorobowo miejsc,
– utrzymania struktur tkankowych w okolicach po usuniętym zębie,
– przyspieszenia procesów regeneracji tkanek wokół wszczepionych implantów,
– tworzenia nowych naczyń krwionośnych i pobudzenia mikrokrążenia,
– odbudowy tkanek miękkich,
– odbudowy ubytków kostnych,
– zmniejszenia dolegliwości bólowych,
– zabiegi z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej są w pełni bezpieczne.
Assistina 301 plus
Assistina 301 plus to napędzane powietrzem narzędzie do konserwacji końcówek stomatologicznych.
Prawidłowe czyszczenie i konserwacja olejem serwisowym są warunkiem nienagannego funkcjonowania i długiej żywotności końcówek i powietrznych mikrosilników stomatologicznych. Jest to proces prosty i bezpieczny.
RTGCyfrowe

Cyfrowe RTG – posiadamy wysokiej klasy aparat do zdjęć wewnątrzustnych dający bardzo dobrą ostrość obrazu.

RVG – radiografia cyfrowa z wykorzystaniem skanera oraz płytek fosforowych jako odpowiednika tradycyjnych klisz zębowych. Dzięki RVG pacjent otrzymuje 10-krotnie mniejszą dawkę promieniowania w porównaniu ze standardową metodą wykonywania zdjęć. RVG daje możliwość dokonywania pomiarów oraz obróbki zdjęcia dzięki czemu zawsze uzyskujemy zdjęcie wartościowe do oceny.

AbrazyjnaPiaskarka

Piaskarka abrazyjna Sandman Futura – służy do bezwiertłowego i bezdotykowego opracowywania ubytków próchnicowych. Dzięki zastosowaniu tlenku glinu pod ciśnieniem i bardzo cienkiej dyszy ząb jest oczyszczany oszczędniej z tkanki próchnicowej niż przy użyciu wiertła. Piaskarka dodatkowo schropowaca ubytkek, dzięki czemu plomba lepiej łączy się z zebiną i szkliwem. Eliminujemy wibracje , hałas i przede wszystkim ból podczas opracowania ubytku. Podawanie środka znieczulającego jest niepotrzebne. Metoda idealna do zastosowania u osób obawiających się leczenia stomatologicznego i o niskim progu bólowym.

BeyondLampa

W naszym gabinecie używamy jej do profesjonalnego wybielania zębów. Zęby po godzinnej sesji wybielania są bielsze od 5 do 14 odcieni. System Beyond sprawia, że nawet mocno przebarwione i ciemne zęby odzyskują utraconą biel.

MikoroskopKAPS
MIKROSKOP KAPS – praca w powiększeniu wykorzystywana jest w każdej dziedzinie stomatologii, ale szczególnie podczas leczenia kanałowego. Dzięki mikroskopowi lekarz jest w stanie:

  • usunąć złamane narzędzie z kanału
  • odszukać dodatkowy, zarośnięty kanał
  • zabepieczyć perforacje w obrebie komory czy kanału zęba
CLEVO
CLEVO – jest to urządzenie przeznaczone do dezynfekcji za pomocą promieni UV-C wszystkich rodzajów końcówek unitów tj. turbin, prostnic, kątnic, skalerów stomatologicznych a także światłowodów lamp LED oraz innych urządzeń i narzędzi ) często stosowanych podczas zabiegów przeprowadzanych na pacjentach.
Dezynfekcja jest przeprowadzana w sposób bezpieczny zarówno dla lekarza i pacjenta.
Krótkofalowa część promieniowania wykazuje dużą aktywność fotobiologiczną. Można to zaobserwować również w przypadku bakterii i drobnoustrojów, kiedy to w zakresie 253,7-265 nm, promieniowanie działa na nie zabójczo.
Usuwa do 99,9% patogenicznych bakterii z maks. mocą światła ultrafioletowego 659,487 W sek./cm2 absorbowanego do białka i kwasu nukleinowego drobnoustrojów, a następnie w sposób znaczący uszkadzającego aktywność DNA bakterii patogenicznych.
PanoramiczneRTG

W centrum Stomatologii Nova Dentica istnieje już możliwość wykonania nie tylko zdjęcia punktowego ale również rtg pantomograficznego (Panoramy).To zdjęcie przeglądowe całego uzębienia, kości szczęki i żuchwy. Jest bardzo pomocne do celów diagnostycznych i planowania leczenia. Cyfrowa obróbka obrazu zapewnia niską dawkę promieniowania. Koszt 70 zł. Zapraszamy.  WIĘCEJ

UltradzwiekowySkaler

Skaler ultradźwiękowy EMS – służy do usuwania kamienia nazębnego, posiada również fukcję endodontyczną, dzięki której ultradźwięki mogą być wykorzystane do udrażniania kanałów zębowych, usuwania starych materiałów wypełniających kanał oraz aktywacji płynów stosowanych do płukania kanału.

BezpieczeństwoAutoklaw

Nowoczesny autoklaw klasy B wyposażony w drukarkę, która po każdym cyklu drukuje informacje o sterylności wsadu. Potwierdzenie jałowości każdego narzędzia jest dokumentowane. Dbałość o prawidłową dezynfekcję i sterylizację używanych przez nas narzędzi chroni zarówno pacjenta jak i lekarza.

Piaskarka

Piaskarka EMS AIR FLOW Handy 3,0 Plus – to najnowsza piaskarka firmy EMS do piaskowania zarówno naddziąsłowego jak i poddziąsłowego. Bardzo dobre rozwiązanie do usuwania osadów dla osób cierpiących na chorobę przyzębia. Pozwala na usuwanie złogów również w głębokich kieszonkach dziąsłowych, a specjalistyczny piasek nie rysuje szkliwa i cementu korzeniowego. Gładka powierzchnia zęba utrudnia ponowne osadzanie się przebarwień.